Ehliyet Sınav Soruları

Elektronik Ehliyet Sınavı(e-Sınav) Nedir?

Nistiman
Haziran 8, 2016

e-Sınav yani elektronik ehliyet sınavı sistem olarak Eskişehir ve Ankara’da pilot uygulama olarak başlatılan yeni bir uygulamadır.Eskişehir ve Ankara illerinde pilot uygulama olarak hayata geçirilen sınav sistemi pilot illerde de il genelinde değil de belli merkezlerde yapılmaktadır.İki ilde yapılan pilot uygulama ile hayata geçirilen sınav sistemi çok yakında daha fazla ilde uygulanmaya başlanarak yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 

Elektronik ehliyet sınav sisteminde sınava girecek olan sürücü adaylarının sınava giriş yapabilmeleri için sistemden randevu almaları gerekmektedir. Merkezi sınav sisteminde sınavların yapılabilmesi için dönem beklenmesi gerekirken bu sınav sistemine katılabilmek için uzun sürelerin geçmesinin beklenmesine gerek yoktur. Elektronik sınav sisteminde başvuru yapan aday başvuru tarihinden itibaren minimum 15 gün içerisinde sınava dahil olabilmektedir. Bu sınav sisteminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta son katılmış olduğu sınav tarihinden itibaren bir ay içerisinde sınava tekrar giriş yapmazsa başarısız sayılacağı ve bir sınav hakkının yanacağıdır.

 

Sınav sisteminin bir diğer avantajı da sınav tamamlandıktan hemen 1 saat sonra sonuçların açıklanabiliyor olmasıdır. Elektronik sınav sisteminde sınava dahil olacak sürücü adayları için belirlenen sınav ücreti merkezi sınav sistemiyle sınava girecek adaylardan farklı değildir.

2016 Kayıp ve Yıpranma Dolayısıyla Ehliyet Yenileme
Ehliyet Harç Ücretleri Ne Kadar?
Tüvtürk muayene randevusu nasıl alınır ?
Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Herşey
Araba Yağı Nasıl Değiştirilir ?
2017 Yılı Ehliyet Sınav Tarihleri

Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı
20 MAYIS 2017

Ehliyet Sınav SorularıEhliyet Sınav SorularıNoniva
islami ilimler bilimler bilinmezler ve sohbetler